Mobilní rozhlas

Co je vlastně Mobilní Rozhlas?

Komunikační technologie se neustále mění a vyvíjí a i my jsme se rozhodli přizpůsobit moderní době, která se opírá o chytré telefony.

Jednoduše řečeno se jedná o vylepšenou verzi e-mailového infokanálu (odebírání novinek), který obec již nějakou dobu využívala. Oproti této cestě informovanosti však Mobilní rozhlas nabízí širší možnosti využití a rozesílání informací. V praxi Mobilní rozhlas funguje takto:

• Občan, který chce dostávat informace z obecního úřadu se zaregistruje do databáze příjemců pomocí registračního formuláře na WEBU

• během registrace doplníte základní informace: Jméno, příjmení, telefonní číslo, email a adresu bydliště a následně si vybere oblasti, které vás zajímají – například dopravní informace, kulturní či sportovní akce, apod.
  • po odeslání registračního formuláře bude občan dostávat informace, o které má zájem a to prostřednictvím SMS, hlasového hovoru, emailu nebo mobilní aplikace, kterou si může kdokoli zcela zdarma stáhnout.

Aplikaci můžete nainstalovat na chytré telefony se systémem IOS či Android.

Užitečné funkce aplikace Mobilní rozhlas:

• Chytrá nástěnka: Na hlavní stránce aplikace najdete všechny zprávy z úřadu. Kromě novinek se také dozvíte, jaké je u nás zrovna počasí, kdo má svátek a najdete tam upozornění na zprávy, které jsme vám poslali.
  • Fotohlášky Zmapujto: Funkce, díky které můžete vyfotit a poslat na úřad pochvaly i náměty na zlepšení. Stačí přímo v aplikaci vyfotit černou skládku, výmol na silnici, nesvítící lampu, zničenou lavičku nebo například sraženou zvěř, označit místo a odeslat.
  • Tísňové linky: V aplikaci můžete jednoduše najít seznam nejdůležitějších tísňových linek a zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Součástí této funkce je také možnost zobrazit Vaši aktuální polohu a mapu okolí pro případ nenadálých událostí a nehod.
  • Informace o místě Vašeho bydliště: V této sekci najdete demografické, geografické a historické údaje, stejně jako fotogalerii z kulturních či jiných aktivit, kontakty a otevírací dobu úřadu a tipy na nejzajímavější aktivity a výlety v okolí.

V čem tkví výhody Mobilního rozhlasu?

• Menší náklady na pořízení oproti statickému mobilnímu rozhlasu
  • Informace občan obdrží nezávisle na místě, kde se nachází
  • Možnost si informaci nebo upozorněni kdykoli přečíst znovu
  • Široká škála možností zasílání informací (SMS, email, hlasový hovor, mobilní aplikace)
  • Starší občané, nebo občané bez mobilního telefonu pak mohou využít informace přes pevnou linku (čtená SMS)

Proč jsme nepřistoupili k vybudování obecního rozhlasu?

Zbudování statického obecního rozhlasu je velice nákladná investice, která obnáší zakoupení mnoha amplionů, přijímacích zařízení a vysílací stanice. Mimo náklady na vybudování je nevýhodou obecního rozhlasu omezená informovanost občanů – vysílání informací přes rozhlas probíhá v určitou hodinu, bohužel občané, pro které je informace určena, nemusí být zrovna doma a tak by se k nim informace vůbec nedostala. Starším občanům by také mohl vadit plechový zvuk, který většina amplionů produkuje, a nemuseli by všemu rozumět.

Informace o zpracování osobních údajů:

V Informační memo MOBILNI ROZHLAS – Obec Zahořany pak naleznete dokumentaci k ochraně osobních údajů (GDPR).