Změny ve svozu odpadů

Vážení občané,

od úterý 1. 3. 2022 dojde ke změně svozové společnosti, kdy začne v naší obci působit nedávno založená Brdská Odpadářská Společnost, s.r.o. (nahradí dosavadního partnera Komwag). Obec Zahořany je zároveň spoluzakladatelem a spoluvlastníkem BOS s.r.o., která bude svážet směsný komunální i tříděný odpad z katastru naší obce. Cílem změn je především ekonomická rovnováha a získání kontroly nad množstvím svezeného odpadu, který ovlivňuje při zpřísněné legislativě koncové ceny pro obce.

Pro naše občany zůstal zachován hlavní svozový den PONDĚLÍ, ale od března se prohodí režim 14-denního svozu, který byl doposud v sudých týdnech, nově bude naopak v lichých týdnech!!!

Nově budou popelnice se 14-denním svozem vyváženy v lichých týdnech, konkrétně:

  • pondělí 28. 2. naposledy Komwag (lichý týden, svoz pouze týdenních popelnic)
  • pondělí 7. 3. prvně BOS s.r.o. (sudý týden, mimořádně všechny popelnice)
  • pondělí 14. 3. lichý týden (všechny popelnice)
  • pondělí 21. 3. sudý týden (svoz pouze týdenních popelnic)

V průběhu března si již na své popelnice můžete vylepit nově zakoupené známky pro tento rok s logem BOS. Na konci března pak končí splatnost místního poplatku za komunální odpad a od dubna již bude probíhat standardní kontrola nových známek. Svozové pondělky nejsou časově ohraničené, proto umisťujte své popelnice ven zavčas, ideálně v neděli večer či v pondělí v brzkých ranních hodinách (svozové auto disponuje pro možnost zpětné kontroly webkamerou).

Děkujeme za pochopení a v případě nedostatků ve svozu se prosím ozvěte na obecní úřad, abychom mohli zjednat nápravu. Detailnější informace k poplatkům naleznete ZDE.