Dopravní omezení – kruhový objezd

V pondělí 24. července bude na výjezdu z města za dálničním mostem zahájena stavba nové křižovatky s kruhovým objezdem. Její výstavba by měla být dokončena do konce listopadu 2023.

Kruhová křižovatka má ulevit přetížené dopravě na křižovatce zejména v ranních hodinách, kdy se při výjezdu z města tvoří kolony aut. Plynulost dopravy a respektování dopravních předpisů by mělo zároveň snížit počet dopravních nehod v tomto úseku na minimum.

Úplná uzavírka

Součástí stavebních prací bude i rekonstrukce mostku přes Bojovský potok, jejíž náročnost si vyžádá úplnou uzavírku úseku silnice II/116 od křižovatky ve směru na nájezd na dálnici D4. Stejně tak bude uzavřen příjezd do Mníšku pod Brdy pod dálničním mostem.

Dopravní omezení a stanovené objízdné trasy

 1. JAK SE DOSTANETE Z MNÍŠKU POD BRDY:
 • ve směru do Prahy: Z Mníšku pod Brdy: Dobříšskou silnicí III/111626 a EXIT 21 Kytín ve směru na Prahu. Z oblasti za dálnicí: přes Čisovice.
 • ve směru do Dobříše: Z Mníšku pod Brdy: EXIT 18 Mníšek pod Brdy s nájezdem na dálnici D4 směr Strakonice zůstane v provozu. Z oblasti za dálnicí: přes Čisovice a Řitku.
 • ve směru do Čisovic, Rymaně a Zahořan: Výjezd z Mníšku pod Brdy na křižovatce pod mostem směrem doprava zůstane zachován. Zhruba stometrový úsek Čisovické, od křižovatky se silnicí II/116 až ke křížku (odbočka na Hladový vrch), bude obousměrný. Pokračující silnice do Čisovic a Řitky bude jednosměrná ze směru od Mníšku pod Brdy až k Betonárce.
 • ve směru do Řevnic: Přes Čisovice a Řitku.

 

 1. JAK SE DOSTANETE DO MNÍŠKU POD BRDY:
 • ze směru od Dobříše: Sjezd na EXIT 21 Kytín a dále Dobříšskou silnicí III/11626.
 • ze směru od Řevnic: Přes Řitku a nájezd na dálnici D4 a dále EXIT 18 Mníšek pod Brdy
 • ze směru od Rymaně a Zahořan: Přes Čisovice a Řitku a nájezd na dálnici D4 a dále na EXIT 18 Mníšek pod Brdy.

 

Autobusová doprava

 • Autobusy příměstské integrované dopravy budou ve směru na Prahu jezdit přes Čisovice. Předpokládané zdržení oproti standardní trase je odhadováno na 7 minut.
 • Autobusy ze Zahořan budou do Mníšku pod Brdy jezdit přes Čisovice a Řitku a budou se vracet po dálnici zpět do Mníšku pod Brdy.
 • Autobusy ze směru od železniční stanice budou jezdit přes Čisovice a Řitku a po dálnici. Předpokládá se, že cestující směřující do Mníšku pod Brdy, můžou vystoupit už na zastávce „Mníšek p. Brdy, U Hřbitova“ a do města projdou podchodem pod dálnicí D4 a dále Nádražní ulicí.

Odměnou za trpělivost bude řidičům a všem cestujícím plynulá jízda bez čekacích front v ranních hodinách při cestě do zaměstnání.

Investorem stavby je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS). Zhotovitel je společnost ZNAKOM s. r. o. za nabídkovou cenu 10 992 496 Kč bez DPH.

SITUACE – vyznačení jednosměrného provozu